RZA SystemsНАВЧАННЯ ІНЖЕНЕРІВ З РОЗРАХУНКІВ

Наприкінці січня у Києві відбулося навчання для інженерів з розрахунків служб РЗА. Більше двадцяти фахівців з підрозділів НЕК Укренерго та обленерго України долучилися до заходу, організованого компанією РЗА СИСТЕМЗ. Ключовою метою навчання було опрацювання методик з вибору уставок дистанційних, диференціальних та інших захистів пристроїв, які виробляються компанією. Одержання такої інформації стало гарною нагодою для інженерів служб РЗА підвищити кваліфікацію та поглибити знання у своїй спеціалізації. 

Під час навчання було розглянуто функціональні можливості, характеристики й особливості пристроїв РЗА, які впливають на вибір уставок, опрацьовано методичні вказівки щодо вибору уставок конкретних пристроїв, наведено приклади розрахунків. В аудиторії обговорювалися такі важливі питання, як:

1.1. Вибір уставок дистанційних захистів у мережах 110 і 35 кВ;
1.2. Вибір уставок диференційних захистів триобмоткових і двообмоткових трансформаторів;
2. Практичний огляд призначення захистів по напрузі в пристроях і вибір їхніх установок.
3. Визначення вибору уставок захистів по струму зворотної послідовності.
4. Сучасна реалізація захистів від замикань на землю і вибір уставок цих захистів.
5. Вибір уставок для блокування при несправності кіл напруги, блокування при коливаннях та уставки інших допоміжних функцій пристроїв.

Окрім освоєння теоретичної частини, інженери мали можливість на основі різних ситуацій відпрацювати навички з вибору уставок. Також вони ознайомилися з основними принципами сервісної політики РЗА СИСТЕМЗ. І для подальшого використання та поширення набутих знань учасники навчання отримали всю необхідну, розроблену фахівцями РЗА СИСТЕМЗ, технічну документацію з експлуатації пристроїв та методичні матеріали — методичні вказівки розрахунків, рекомендації з вибору уставок.

Спілкування було активним. Зокрема, успішно було проведено роботу з виявлення актуальних проблем і способів їх вирішення у сфері РЗА та виконання розрахунків уставок релейного захисту. При цьому слід відзначити високий фаховий рівень всіх присутніх, що сприяло взаємному професійному збагаченню як запрошених учасників, так і фахівців РЗА СИСТЕМЗ

За результатами навчання інженери з розрахунків служб РЗА відзначили актуальність заходу, висловили щиру подяку представникам РЗА СИСТЕМЗ за організацію навчання та надану можливість чергового обміну досвідом для впровадження та використання сучасних систем РЗА.